Dolina Strążyska

Dolina Strążyska

Wejście do Doliny Strążyskiej znajduje się 800m od Domków Giewont

Dolina Strążyska jest malowniczo położona u stóp potężnego Giewontu, zwanego też Śpiącym Rycerzem, którego możemy podziwiać przez większość trasy spacerowej. Oprócz tatrzańskich szczytów i skał towarzyszy nam również obłędnie pachnący las i melodyjnie szumiący Strążyski Potok. Trasa Doliną Strążyską to około 2,4 km szlaku, który zaprowadzi nas do pięknego wodospadu Siklawica. Krótki 2 – 3 godzinny spacer będzie świetną zabawą dla rodzin z małymi dziećmi, które pierwszy raz ruszają na szlak. To też świetna alternatywa w razie gorszej pogody w wyższych partiach gór
Droga pod reglami

Droga pod reglami

Droga pod reglami  znajdująca się zaledwie 600 m od Domków Giewont to jeden z najłatwiejszych szlaków w Tatrach znajdujący się w części reglowej, który polecany jest dla rodzin z dzieckiem w wózku, miłośnikom jazdy na rowerze oraz na spacery z psem. Odnowiona niedawno trasa zimą jest chętnie wykorzystywana do jazdy na sankach przez dzieci a latem do jazdy na rowerze. Podczas spaceru można podziwiać widoki na Pasmo Gubałowskie na czele z Gubałówką. Można nią dojść w zaledwie10 minut do kompleksu Wielkiej Krokwi.
Wielka Krokiew - Skocznia

Wielka Krokiew - Skocznia

Wielka Krokiew to nie tylko miejsce, gdzie są rozgrywane zawody w skokach narciarskich, ale również ważny punkt na mapie turystycznej Zakopanego.
Skocznia, której nadano imię narciarza Stanisława Marusarza na Wielkiej Krokwi jest jednym z najbardziej znanych obiektów w naszym kraju. Usytuowana została na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach. Jest to skocznia naturalna – położona na stoku górskim, osłonięta lasami.
Sarnia Skała

Sarnia Skała

Szczyt znajduje się pomiędzy Doliną Białego a Doliną Strążyską. To jeden z łatwiejszych szczytów w Tatrach, mogący posłużyć za rozgrzewkę przed trudniejszymi szczytami. Na Sarnią Skałę można dotrzeć czerwonym szlakiem przez Dolinę Strążyską lub żółtym szlakiem przez Dolinę Białego, a następnie przez Czerwoną Przełęcz na sam szczyt. Pod skałą polana z miejscem na odpoczynek i widokiem na Giewont.
Giewont

Giewont

Giewont jest jednym z najpopularniejszych celów wycieczek tatrzańskich, w sezonie wakacyjnym. Pomimo swojej stosunkowo niewielkiej wysokości (zaledwie 1894 m) jest świetnym punktem widokowym, a jego skalny wierzchołek zwieńczony stalowym krzyżem ma wysokogórski charakter. Wycieczka na Giewont z Domków Giewont prowadzi czerwonym szlakiem zajmie Wam ok. 5 godzin.
Gubałówka

Gubałówka

Gubałówka wznosi się na wysokość 1 126 m n.p.m. Można zobaczyć praktycznie całą panoramę Tatr Polskich i części Słowackich oraz pasma Babiogórskiego. Gubałówka to też świetna baza wypadowa na wycieczki po Podhalu. Na Gubałówce znajdują się też liczne restauracje, karczmy i sklepy z pamiątkami. Na pewno ciekawym pomysłem może być przejazd kolejką grawitacyjną w wagonikach, które osiągają prędkość do 25 km/h. Można odwiedzić też dwa parki linowe.
Wodospad Siklawica

Wodospad Siklawica

Wodospad  w górnej części Doliny Strążyskiej, opada z dwóch prawie pionowo nachylonych ścian. Jest to wodospad dwuczęściowy. Wodospad jest jedną z największych atrakcji Doliny Strążyskiej. Można podejść pod samą jego ścianę, dlatego też w sezonie jest oblegany przez tłumy turystów, siedzących u jego stóp na kamieniach i moczących nogi w strumieniu. Spacer zajmie zaledwie 50 minut od naszego obiektu.
Jaskinia w Dolinie ku Dziurze

Jaskinia w Dolinie ku Dziurze

Dolina ku Dziurze z pewnością Cię zaskoczy! Tutaj masz okazję poznać tajemnicze tatrzańskie legendy i zaglądnąć do wnętrza mrocznej jaskini, a to wszystko w pięknej górskiej scenerii. Bardzo blisko Zakopanego, pomiędzy słynną Doliną Strążyską i Doliną Białego leży mała, często pomijana przez turystów, a dzięki temu wyjątkowo spokojna Dolina ku Dziurze. Spacer doliną zajmuje zaledwie 25 minut w jedną stronę.

Kontakt z Nami

Racik s.c.

Domki Giewont
ul. Bogdańskiego 14b
34-500 Zakopane

+48 88888 11 08
domkigiewont@gmail.com

Płatności

Bank PEKAO SA o/Zakopane
PLN 13 1240 5165 1111 0000 5229 1838
EUR 28 1240 5165 1978 0011 1461 8602 SWIFT: PKOPPLPW

Dane do przelewu
Nazwa Firmy:
Racik s.c.
ul. Bogdańskiego 14b
34-500 Zakopane

Płatności online dzięki

Przelewy24

Jesteśmy również